Russell ukarany za przyblokowanie Kwiata w kwalifikacjach

George Russell otrzymał karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Austrii za przyblokowanie Daniiła Kwiata w czasie kwalifikacji na Red Bull Ringu.

Pod koniec pierwszej części czasówki na tor wyjechało sporo kierowców, aby przejechać finalne okrążenia. W pewnym momencie w ostatnim sektorze znalazło się sporo wolno jadących samochodów. Zawodnicy w ten sposób próbowali sobie zrobić miejsce na rozpoczęcie szybkiego okrążenia.

Wśród nich znalazł się George Russell, który znajdował się w wierzchołku dziewiątego zakrętu w momencie nadjechania Kwiata. Kierowca Toro Rosso z dużą prędkością starał się ominąć Brytyjczyka, jednak musiał ratować się ucieczką na pobocze, aby nie doszło do kolizji, jednak jego próba czasowa została zaprzepaszczona.

Po kwalifikacjach sędziowie zadecydowali, że Russell jest winny przyblokowania Kwiata, w wyniku czego otrzymał karę cofnięcia na starcie jutrzejszego wyścigu na Red Bull Ringu o trzy pozycje. Oprócz tego do jego superlicencji został dodany pierwszy punkt karny w Formule 1. W oświadczeniu podkreślono jednak, że Russell nie został ostrzeżony przez swój zespół o nadjeżdżającym Kwiacie.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league