Pirelli podało dobór opon na GP Niemiec

Pirelli opublikowało dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na zbliżające się Grand Prix Niemiec. Tym razem Ferrari postawiło na nieco bardziej agresywną strategię niż Mercedes i Red Bull.

Na rundę na torze Hockenheimring włoski producent przywiezie trzy środkowe mieszanki z pięciostopniowej twardości – C2, C3 i C4. Taka alokacja pojawiała się już w Australii, Chinach, Azerbejdżanie, Francji i Austrii.

Jeśli chodzi o czołowe zespoły, Mercedes przydzielił swoim kierowcom osiem zestawów miękkich opon. Dodatkowo Lewis Hamilton będzie miał do dyspozycji cztery komplety pośredniego ogumienia – o jeden więcej niż jego zespołowy kolega Valtteri Bottas. Podobny rozdział wystąpił również w przypadku zawodników Ferrari, jednak duet ekipy z Maranello otrzyma o jeden zestaw miękkiej mieszanki niż Srebrne Strzały. Z kolei Red Bull obrał podobną strategię co Mercedes, nie decydując się jednak na inny podział dla obu swoich kierowców.

W całej stawce na najbardziej agresywną strategię zdecydowały się zespoły Renault i Toro Rosso – zawodnicy tych ekip będą dysponować dziesięcioma kompletami miękkiego ogumienia. Dodatkowo Nico Hülkenberg oraz Daniił Kwiat będą mieć do dyspozycji tylko jeden obowiązkowy zestaw pośredniej mieszanki. W przypadku kierowców Williamsa, zarówno Robert Kubica, jak i George Russell będą mogli skorzystać z dziewięciu kompletów miękkich opon. Dodatkowo Polak otrzyma trzy zestawy pośredniego ogumienia – o jeden więcej niż zespołowy kolega.

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Niemiec odbędzie się 28 lipca.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league