Racing Point z nową specyfikacją swojego samochodu

Jak poinformował niemiecki Auto Motor und Sport, Racing Point zadebiutuje z tak zwaną specyfikacją B swojego samochodu jeszcze przed przerwą wakacyjną, zaś jej rozmiar sprawił, że musiała ona zostać podzielona na dwie części.

Zespół Racing Point, poprzednio znany jako Force India, po kryzysie finansowym w ubiegłym roku zmienił właściciela oraz nazwę. Z powodu roszad przygotowania do tego sezonu uległy opóźnieniom, jednak początek sezonu był całkiem udany w wykonaniu ekipy z Silverstone, która punktowała w pierwszych czterech wyścigach. Oprócz pojedynczej zdobyczy punktowej z Kanady, Racing Point od tamtego czasu nie sięgnął po ani jeden punkt.

Niezawodność nie jest problemem zespołu – pod względem przejechanego dystansu zajmuje trzecie miejsce, ulegając jedynie Mercedesowi i Red Bullowi. Główną przyczyną obecnej formy jest wolny na tle konkurencji samochód, szczególnie w czasie sobotnich kwalifikacji, gdzie niekiedy obaj kierowcy nie są w stanie opuścić Q1. Tempo wyścigowe jest już jednak lepsze, ale z powodu różnych czynników nie przekłada się to na punkty do klasyfikacji.

Rozwiązaniem obecnych problemów mają nie być pojedyncze poprawki, a wprowadzenie innej filozofii przy projektowaniu samochodu. Stąd też Racing Point przygotował tak zwaną specyfikację B swojego pojazdu, która zostanie wprowadzona w dwóch częściach. Jak zapowiedział dyrektor techniczny zespołu Andy Green, „wszystko za wyjątkiem podwozia będzie nowe”.

Podczas zbliżającego się weekendu wyścigowego na torze Hockenheimring Racing Point zamierza wprowadzić nową tylną część samochodu, wliczając w to tylne skrzydło, dyfuzor oraz pokrywa silnika, zaś na węgierskim Hungaroringu pojawi się nowy przód auta, który składać się będzie między innymi z przedniego skrzydła, nosa oraz zmodyfikowanego przedniego zawieszenia. Green potwierdził jednak, że na tym to się nie skończy. „Po przerwie wakacyjnej zaplanowany mamy kolejny pakiet poprawek”.

Po dziesięciu wyścigach tegorocznego sezonu Racing Point zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 19. punktów. Najlepszym wynikiem ekipy było do tej pory szóste miejsce zajęte przed Sergio Péreza w wyścigu o Grand Prix Azerbejdżanu.

Źródło: auto-motor-und-sport.de

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league