Pirelli podało dobór opon na GP Węgier

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na kolejną rundę w tegorocznym kalendarzu Formuły 1 - Grand Prix Węgier.

Włoski producent na weekend wyścigowy na Hungaroringu przywiezie ogumienie oznaczone symbolami C2, C3 i C4, a więc środkowe z pięciostopniowej skali. Taka alokacja pojawiała się już w Australii, Chinach, Azerbejdżanie, Francji, Austrii, a także zostanie wykorzystana podczas zbliżającej się rundy w Niemczech.

Jeśli chodzi o czołowe zespoły, Red Bull i Ferrari postawiły na bardzo podobne strategie, składające się z przydziału dziewięciu kompletów miękkich opon, trzech zestawów pośredniego ogumienia oraz jednego obowiązkowego kompletu twardej mieszanki. Wyjątkiem będzie Sebastian Vettel, który otrzyma o jeden komplet twardych opon więcej kosztem zestawu pośredniego ogumienia. Z kolei kierowcy Mercedesa otrzymają osiem kompletów miękkiej mieszanki. Dodatkowo Valtteri Bottas będzie mógł skorzystać z czterech zestawów pośrednich opon – najwięcej w całej stawce.

Spośród pozostałej części stawki na najbardziej agresywną strategię postawiły zespoły Renault, Alfa Romeo i Toro Rosso, których kierowcy otrzymają po 10 kompletów miękkiego ogumienia. Pozostałe ekipy przydzieliły swoim zawodnikom o jeden zestaw tego rodzaju mieszanki mniej. Nie inaczej było również w przypadku Williamsa, gdzie oprócz tego George Russell otrzyma trzy komplety pośredniego ogumienia – o jeden więcej niż jego zespołowy kolega Robert Kubica, który z kolei będzie mógł skorzystać z jednego więcej kompletu twardych opon.

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Węgier odbędzie się 4 sierpnia.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league