Hiszpania pozostaje w kalendarzu F1 na sezon 2020

Władze Formuły 1 poinformowały o nawiązaniu porozumienia z właścicielami Circuit de Barcelona-Catalunya, dzięki czemu przyszłoroczny wyścig o Grand Prix Hiszpanii dojdzie ostatecznie do skutku.

Przyszłość hiszpańskiej rundy w kalendarzu mistrzostw od pewnego czasu stała pod znakiem zapytania. Oczekiwano nawet, że tegoroczny wyścig był ostatnim w tym kraju w najbliższym czasie – wszystko było to związane z powrotem do kalendarza Grand Prix Holandii na torze Zandvoort. Mimo tego udało się osiągnąć porozumienie między F1 a torem pod Barceloną, dzięki czemu przyszłoroczny wyścig w Hiszpanii odbędzie się.

Podpisanie kontraktu między stronami oznacza, że kalendarz mistrzostw będzie powiększony do 22. rund. Niemal pewne jest wypadnięcie Grand Prix Niemiec mimo ostatnich dwóch bardzo emocjonujących wyścigów na Hockenheimringu.

„Z przyjemnością potwierdzamy, że Grand Prix Hiszpanii znajdzie się w kalendarzu Mistrzostw Świata Formuły 1 na sezon 2020. Decyzja o dalszej organizacji rundy królowej sportów motorowych w Hiszpanii, kraju o wielkiej tradycji wyścigów samochodowych sięgającej początku ubiegłego wieku, jest częścią naszej strategii utrzymania europejskich korzeni Formuły 1, jednocześnie rozszerzając mistrzostwa o nowe terytoria” – powiedział CEO Formuły 1 Chase Carey.

„Chęć promotora do bycia częścią Formuły 1 w 2020 roku jest dowodem na to, że sport może działać jako katalizator dla regionu na organizację imprez światowej klasy, a także mieć pozytywny wpływ na gospodarkę regionu. W nadchodzących miesiącach będziemy kontynuowali dyskusje, aby sprawdzić, czy możemy jeszcze bardziej rozszerzyć tę korzystną relację. Jednocześnie chciałbym podziękować Quimowi Torrze, prezydentowi Katalonii, za jego istotne wsparcie w tych negocjacjach, mając nadzieję na fantastyczne 50. Grand Prix Hiszpanii w 2020 roku, a 30. rozgrywane na jednym z najbardziej wymagających pod względem technicznym torów w kalendarzu Mistrzostw Świata”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Formuły 1

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league