Pirelli podało dobór opon na GP Włoch

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na weekend wyścigowy we Włoszech na torze Monza, który odbędzie się pod koniec przyszłego tygodnia.

Włoski producent na rundę na torze Monza przywiezie opony oznaczone symbolami C2, C3 i C4, czyli trzy środkowe mieszanki w pięciostopniowej skali. Taka sama alokacja pojawiała się już w Australii, Chinach, Azerbejdżanie, Francji, Austrii, Niemczech i na Węgrzech.

Jeśli chodzi o czołowe zespoły, kierowcy Mercedesa oraz Ferrari otrzymają po osiem kompletów miękkich opon. Podobnie wygląda rozkład w przypadku pośredniego i twardego ogumienia – jeden z zawodników w każdej ekipie (Lewis Hamilton w Mercedesie oraz Charles Leclerc w Ferrari) będzie miał do dyspozycji po dodatkowym zestawie twardej mieszanki, co pozwoli na zebranie danych na temat pracy wszystkich rodzajów opon w czasie treningów.

Nieco inaczej wygląda sprawa w Red Bullu. Max Verstappen będzie miał do dyspozycji aż 10 zestawów najbardziej miękkiej mieszanki, a jego nowy zespołowy kolega Alexander Albon – 9. W pozostałej części stawki jedynie Racing Point postawiło na 10 kompletów opon oznaczonych czerwonym kolorem, a pozostałe stajnie – po 9.

Nie inaczej jest również w przypadku zespołu Williams. Zarówno Robert Kubica, jak i George Russell otrzymają po 9 zestawów miękkiego ogumienia. Dodatkowo Polak będzie dysponować o jednym kompletem twardych opon więcej niż jego kolega z ekipy.

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Włoch odbędzie się tydzień później po zbliżających się zmaganiach w Belgii – 8 września.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league