Kubica i Orlen kończą współpracę z Williamsem

Robert Kubica odejdzie z zespołu Formuły 1 Williams po sezonie 2019, jak potwierdziła w czwartek oficjalnie brytyjska ekipa. Umowy sponsorskiej z ekipą nie przedłuży także wspierający kierowcę koncern PKN Orlen, którego prezes zapowiedział pozostanie marki w F1.

„Po pierwsze patrzymy na przyszły rok i inne możliwości, lecz aby się ziściły, musiałem podjąć decyzję, że nie będę kontynuował współpracy z Williamsem po tym sezonie” – powiedział Kubica. „To moja decyzja, która otwiera różne scenariusze na przyszłość, co muszę przemyśleć. To był trudny sezon, a starty w F1 po takie przerwie nie są łatwe. Chciałbym podziękować ekipie za tę szansę i zobaczymy, co przyniesie przyszłość”.

Swoje oświadczenie wydał także koncern PKN Orlen, w którym tłumaczy iż nie przedłuży obecnie obowiązującej rocznej umowy z Williamsem i prowadzi rozmowy z innymi zespołami F1. Kubica jest łączony m.in. z rolą trzeciego kierowcy w zespole Racing Point, lecz poza tym spekuluje się na temat jego możliwych startów w rajdach czy serii DTM.

„Od początku naszej współpracy deklarowaliśmy, że jesteśmy z Robertem Kubicą bez względu na okoliczności, dlatego nadal pozostanie on członkiem ORLEN Teamu” – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. „Na obecnym etapie wspólnie rozważamy różne scenariusze na przyszły sezon, chcąc wybrać ten najbardziej korzystny dla obu stron. Zamierzamy pozostać w Formule 1, wzmacniając międzynarodową rozpoznawalność marki ORLEN, w szczególności na rynkach, na których posiadamy naszą sieć detaliczną”.

Drugi z kierowców ekipy George Russell podpisał wieloletni kontrakt i pozostanie w zespole na kolejny sezon. Williams zapowiedział, że nazwisko jego przyszłorocznego partnera poda w późniejszym terminie.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league