Potwierdzono daty przedsezonowych testów F1 w Barcelonie

Formuła 1 potwierdziła daty rozgrywania dwóch skróconych sesji testowych przed przyszłorocznym sezonem na Circuit de Barcelona-Catalunya, które potrwają łącznie sześć dni.

Do tej pory Barcelona była gospodarzem dwóch czterodniowych tur testowych, co pozwalało zespołom i kierowcom na większe przygotowanie przed rozpoczęciem nowej kampanii. Tym razem jednak ze względu na powiększenie kalendarza do 22. wyścigów, zdecydowano się na kompromis, w wyniku którego każda z tur zostanie skrócona o dzień.

Pierwsza tura testów Formuły 1 odbędzie się w dniach 19-21 lutego, zaś druga 26-28 lutego, dając cztery dni przerwy pomiędzy testami.

Wcześniej organizowane były również dwa testy w trakcie sezonu, które w tym roku miały miejsce w Bahrajnie i Hiszpanii. Była to między innymi okazja dla młodych kierowców na przejechanie kilometrów w samochodzie Formuły 1. Tym razem podjęto decyzję o całkowitej rezygnacji z tego typu testów, w wyniku czego zespoły będą musiały w większym stopniu poświęcić czas na sprawdzenie części podczas piątkowych sesji treningowych.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league