Barcelona liczy na nową umowę z Formułą 1

Organizatorzy wyścigu o Grand Prix Hiszpanii mają nadzieję na to, że uda się podpisać kontrakt z włodarzami Formuły 1 na sezon 2021.

Wiele wskazywało na to, że tegoroczny wyścig pod Barceloną mógł być ostatnim w tym rejonie w najbliższym czasie. Jedną z głównych przyczyn był powrót Formuły 1 do Holandii na tor Zandvoort, a oprócz tego w przyszłym roku odbędzie się pierwsza odsłona Grand Prix Wietnamu. Podjęto jednak decyzję o podpisaniu zaledwie rocznego kontraktu między organizatorami rundy pod Barceloną oraz władzami F1, dzięki czemu przyszłoroczny kalendarz będzie liczyć rekordowe 22 wyścigi.

Ze względu na wyjątkowo krótki kontrakt, potwierdzono przygotowywanie się do negocjacji przedłużających umowę co najmniej na sezon 2021, kiedy w życie wejdą nowe przepisy techniczne.

„Oczywiście to, co zadziałało w tym roku, nie jest już porzucane. To podstawa przyszłych umów. Naszą wolą jest to, aby nadal mieć u siebie imprezy najwyższej jakości, w tym Formułę 1. Kiedy obecny kalendarz F1 zakończy się, zaczniemy kłaść podwaliny pod przyszłe negocjacje, które się jeszcze nie rozpoczęły” – powiedział szef toru Joan Fontserè w rozmowie z El Mundo Deportivo.

Przyszłoroczny wyścig Formuły 1 o Grand Prix Hiszpanii zaplanowano na 10 maja, tydzień po rywalizacji w Holandii.

Źródło: onestopstrategy.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league