Pérez ukarany startem z alei serwisowej w Austin

Sergio Pérez otrzymał karę startu z alei serwisowej do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Stanów Zjednoczonych z powodu niezatrzymania się na obowiązkowe ważenie samochodu podczas drugiego treningu.

Pérez, który w swoim domowym wyścigu o Grand Prix Meksyku okazał się być najlepszym kierowcą spoza trzech najlepszych ekip i rywalizację ukończył na siódmym miejscu, będzie musiał mocno zapracować na powtórzenie tego rezultatu w Austin. Zawodnik Racing Point po drugim treningu musiał udać się do sędziów na złożenie wyjaśnień, dlaczego nie zatrzymał się na obowiązkowe ważenie swojego pojazdu.

„Zamiast tego, pojechał dalej i wykonał pit stop, podczas którego pracowano nad samochodem poprzez podniesienie go, a wszystkie cztery koła zostały wymienione, co jest naruszeniem Artykułu 29.1 a. Nałożona kara jest obowiązkową, określoną w regulaminie sportowym Formuły 1, a sędziowie zauważyli, że nie mają możliwości w podjęciu decyzji o wykorzystaniu alternatywnej kary” – czytamy w oświadczeniu sędziów.

Pérez w drugim treningu uzyskał 15. czas, będąc szybszym od Kimiego Räikkönena z Alfy Romeo o prawie 0,3 sekundy.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league