Latifi w samochodzie Kubicy w pierwszym treningu GP Brazylii

Nicholas Latifi wystąpi w pierwszej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Brazylii, zastępując Roberta Kubicę.

Latifi występował już w FP1 podczas poprzednich weekendów wyścigowych Formuły 1 w Meksyku i Stanach Zjednoczonych, gdzie jeździł samochodami odpowiednio Kubicy i jego zespołowego kolegi George’a Russella. Tym razem Kanadyjczyk znów zasiądzie w aucie Polaka, zaś w Abu Zabi będzie rywalizować w finałowych dwóch wyścigach Formuły 2.

„Jestem podekscytowany otrzymaniem kolejnej szansy na powrót za kierownicę samochodu w Brazylii. Będzie to mój trzeci z rzędu występ w FP1 w tak krótkim czasie, więc dobrze to wpływa na rytm. Jeździłem tu w pierwszym treningu w ubiegłym roku, zatem znam tor, co pomoże mi szybciej nabrać prędkość” – powiedział Latifi.

„To wyjątkowy obiekt o starszym stylu w porównaniu do bardziej nowoczesnych torów. Jest on mniejszy i ciaśniejszy, ale ma bardziej wyrazisty charakter i jest już od dłuższego czasu częścią kalendarza. Nie mogę się doczekać, aby się tam udać i doświadczyć tego ponownie”.

W zapowiedzi Williamsa poinformowano również, że zespół na tor Interlagos przywiezie kilka części testowych, które zostaną sprawdzone z myślą o przyszłorocznym sezonie.

Jak na razie ekipa Franka Williamsa nie podała nazwiska drugiego kierowcy, który będzie zespołowym kolegą Russella. Wszystko jednak wskazuje na to, że zostanie nim właśnie Latifi, a potwierdzenia należy spodziewać się po wyścigu Formuły 1 w Abu Zabi.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league