Roy Nissany kierowcą testowym Williamsa w sezonie 2020

Zespół ROKiT Williams Racing ogłosił podczas konferencji w Tel Awiwie, że nowym kierowcą testowym zespołu na sezon 2020 będzie Roy Nissany.

Dzięki nowej roli w zespole Williamsa, Izraelczyk weźmie udział w trzech sesjach treningowych Grand Prix oraz przejedzie jeden dzień testowy przeznaczony dla młodych kierowców. Do obowiązków Roya Nissany należeć będą także prace w symulatorze w Grove.

W ramach obowiązującej umowy, na samochodach Williamsa pojawi się logo Israel Start-Up, ale tylko podczas tych Grand Prix, w których udział będzie brał Nissany. Jestem podekscytowany, że zostałem oficjalnym kierowcą testowym zespołu ROKiT Williams Racing. Jest to także kamień milowy dla sportów motorowych w Izraelu. Kiedy w grudniu testowałem dla zespołu w Abu Zabi, od razu poczułem się komfortowo w samochodzie oraz częścią zespołu. Doświadczenie, które zdobędę w tym roku zagłębiając się w ekipie Williamsa będzie bezcenne i nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy na torze, jak i poza nim” - powiedział Nissany.

Zastępca Dyrektora zespołu Calrie Williams przyznała, że pracowitość izraelskiego kierowcy podczas testów w Abu Zabi, bardzo pomogła w podjęciu decyzji o podpisaniu kontraktu: Z przyjemnością witamy Roy Nissany w ROKiT Williams Racing w roli naszego oficjalnego kierowcy testowego. Roy zademonstrował swoje umiejętności podczas posezonowych testów w Abu Zabi w zeszłym roku i byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co mógł zrobić w krótkim czasie. To pracowita osoba, cieszymy się, że będziemy mogli z nim pracować w tym roku”.

W przyszłym sezonie nowy kierowca Williamsa będzie się ścigał także w Formule 2 .

Źródło: Informacja prasowa Williams Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league