Renault ujawniło tegoroczne barwy oraz sponsora tytularnego

Zespół Renault jako ostatni dokonał formalnej prezentacji swoich barw na samochodzie, jak również ogłosił podpisanie umowy z firmą logistyczną DP World, która będzie sponsorem tytularnym stajni w nadchodzącym sezonie Formuły 1.

W czasie przedsezonowych testów w Barcelonie francuski zespół wykorzystał czarne malowanie, które spodobało się wielu kibicom. Mimo plotek mówiących o tym, że Renault może w tym sezonie jeździć ze słynnymi żółto-niebieskimi barwami, ostatecznie samochód będzie miał znane od 2017 kolory żółto-czarne.

Prezentacji dokonano w środę w Albert Park, gdzie już w ten weekend zainaugurowany zostanie nowy sezon F1. Na tejże prezentacji obecni byli między innymi tegoroczni kierowcy Renault – Daniel Ricciardo oraz Esteban Ocon. Ponadto ogłoszono, że firma logistyczna DP World podpisała umowę z francuską stajnią i stanie się sponsorem tytularnym, w wyniku czego nazwa zespołu w tym sezonie będzie brzmieć Renault DP World F1 Team.

„Jesteśmy zaszczyceni oraz uhonorowani, mogąc powitać DP World w rodzinie Renault” – powiedział prezes Renault Sport Jérôme Stoll. To niezwykle interesująca i ekscytująca współpraca w wielu dziedzinach. Cieszymy się z możliwości partnerstwa z DP World, wiodącym globalnym dostawcą rozwiązań logistycznych, dzięki której możliwe będzie zbadanie sposobów poprawy naszej wydajności i ograniczenia wpływu na środowisko”.

„Po ambicjach ujawnionych przez Formułę 1, aby stać się neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku, nieustannie analizujemy sposoby ograniczenia naszego wkładu w to oraz czasu realizacji. Oczekujemy, że współpraca z DP World ujawni możliwości na stworzenie namacalnych rozwiązań dla niektórych wyzwań logistycznych, przed którymi stoi nasz proces dostaw naszego zespołu F1, a co za tym idzie – również przemysł motoryzacyjny na większą skalę. Liczymy również na wzajemne wykorzystanie naszych umiejętności inżynieryjnych poprzez wspólne innowacje”.

Renault będzie celować w powrót do lidera grupy środka stawki po przegranej w ubiegłym roku z klienckim zespołem McLaren. W poprzednim sezonie francuska stajnia ukończyła rywalizację w klasyfikacji konstruktorów na piątym miejscu z dorobkiem 54 punktów.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Renault Sport

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league