GP Monako Formuły 1 zostało odwołane

Promotor wyścigu o GP Monako potwierdził, że tegoroczna edycja wyścigu na ulicach Monte Carlo nie odbędzie się i nie będą przeprowadzone starania o przygotowanie nowej daty wyścigu.

Wcześniej w czwartek Formuła 1 potwierdziła, że rundy w Holandii, Hiszpanii i Monako zostaną przełożone na późniejszy termin. Kilka godzin później Automobile Club de Monaco oznajmił, że uliczny wyścig ostatecznie nie zostanie zorganizowany w tym roku.

„Obecna sytuacja związana ze światową pandemią oraz nieznaną ścieżką ewolucji, brak zrozumienia co do wpływu na tegoroczne Mistrzostwa Świata Formuły 1, niepewność co do udziału zespołów, konsekwencje w odniesieniu do różnych form ograniczeń wprowadzanych przez rządy wielu krajów na całym świecie, wielostronne ograniczenia dostępu do Księstwa Monako, presja na wszystkie zaangażowane strony, ich oddany personel, który nie jest w stanie wykonać niezbędnych instalacji, dostępność niezbędnej siły roboczej i wolontariuszy (ponad 1500 osób) niezbędnych do przeprowadzenia udanej imprezy oznacza, że sytuacja nie jest już do zniesienia” – poinformowali organizatorzy GP Monako.

„W wyniku tego, po uważnej analizie powagi tego światowego kryzysu, z wielkim smutkiem zarząd Automobile Club de Monaco podjął decyzję o odwołaniu 12. Historycznego Grand Prix Monako (8-10 maja) oraz 78. edycji Grand Prix Monako Formuły 1 (21-24 maja)”.

„Wszystkim fanom, widzom, partnerom i naszym członkom, zarząd pragnie wyrazić szczere wyrazy ubolewania, że te dwa wydarzenia nie mogą zostać odłożone i pod żadnym pozorem nie jest możliwa ich organizacja w późniejszym terminie”.

Tym samym będzie to pierwszy od 66 lat sezon bez Grand Prix Monako Formuły 1. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w 1954 roku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Automobile Club de Monaco

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league