GP Monako Formuły 1 zostało odwołane

Promotor wyścigu o GP Monako potwierdził, że tegoroczna edycja wyścigu na ulicach Monte Carlo nie odbędzie się i nie będą przeprowadzone starania o przygotowanie nowej daty wyścigu.

Wcześniej w czwartek Formuła 1 potwierdziła, że rundy w Holandii, Hiszpanii i Monako zostaną przełożone na późniejszy termin. Kilka godzin później Automobile Club de Monaco oznajmił, że uliczny wyścig ostatecznie nie zostanie zorganizowany w tym roku.

„Obecna sytuacja związana ze światową pandemią oraz nieznaną ścieżką ewolucji, brak zrozumienia co do wpływu na tegoroczne Mistrzostwa Świata Formuły 1, niepewność co do udziału zespołów, konsekwencje w odniesieniu do różnych form ograniczeń wprowadzanych przez rządy wielu krajów na całym świecie, wielostronne ograniczenia dostępu do Księstwa Monako, presja na wszystkie zaangażowane strony, ich oddany personel, który nie jest w stanie wykonać niezbędnych instalacji, dostępność niezbędnej siły roboczej i wolontariuszy (ponad 1500 osób) niezbędnych do przeprowadzenia udanej imprezy oznacza, że sytuacja nie jest już do zniesienia” – poinformowali organizatorzy GP Monako.

„W wyniku tego, po uważnej analizie powagi tego światowego kryzysu, z wielkim smutkiem zarząd Automobile Club de Monaco podjął decyzję o odwołaniu 12. Historycznego Grand Prix Monako (8-10 maja) oraz 78. edycji Grand Prix Monako Formuły 1 (21-24 maja)”.

„Wszystkim fanom, widzom, partnerom i naszym członkom, zarząd pragnie wyrazić szczere wyrazy ubolewania, że te dwa wydarzenia nie mogą zostać odłożone i pod żadnym pozorem nie jest możliwa ich organizacja w późniejszym terminie”.

Tym samym będzie to pierwszy od 66 lat sezon bez Grand Prix Monako Formuły 1. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w 1954 roku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Automobile Club de Monaco

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league