Daniel Ricciardo dołączy do McLarena od sezonu 2021

Rynek transferowy w Formule 1 ruszył w najlepsze. Zespół McLaren ogłosił podpisanie kontraktu z Danielem Ricciardo, który będzie rywalizować u boku Lando Norrisa. Tym samym zespół opuści Carlos Sainz Jr.

Ricciardo był wymieniany, jako jeden z faworytów do objęcia posady w Ferrari, jednak włoska ekipa finalnie zdecydowała się na Sainza, który ich zdaniem będzie lepszym partnerem dla Charlesa Leclerca.

Wobec takiego rozwoju wydarzeń, wakat po Hiszpanie w McLarenie obejmie Ricciardo, który obecnie jest kierowcą zespołu Renault. Australijczyk, którego umowa i tak wygasa po sezonie 2020 nie chciał czekać na decyzję swojego obecnego pracodawcy, co do dalszej przyszłości zespołu w F1 i postanowił wykorzystać szansę na dołączenie do bardziej utytułowanej ekipy.

Dołączenie Ricciardo do McLarena to nie jedyna nowość w zespole z Woking od przyszłego sezonu. Wcześniej brytyjski zespół potwierdził, że w roku 2021 będzie korzystał z jednostek napędowych Mercedesa.

„Podpisanie Daniela to kolejny krok naprzód w naszym długoterminowym planie i wprowadzi ekscytujący, nowy wymiar wraz z Lando. To dobra wiadomość dla naszego zespołu, partnerów i oczywiście naszych fanów” - powiedział Dyrektor generalny McLarena Zak Brown„Chcę również złożyć hołd Carlosowi za doskonałą pracę, jaką wykonał dla McLarena, pomagając naszemu planowi przywrócenia osiągów. Jest prawdziwym graczem zespołowym i życzymy mu powodzenia w przyszłości poza McLarenem”.

Z kolei szef zespołu Andreas Seidl, transfer Ricciardo do McLarena skomentował następująco: „Daniel jest sprawdzonym zwycięzcą wyścigowym, a jego doświadczenie, zaangażowanie i energia będą cennym dodatkiem do McLarena i naszej misji powrotu na przód stawki. Ponieważ Daniel i Lando są członkami drużyny, uważam, że mamy dwóch kierowców, którzy będą nadal ekscytować naszych fanów i pomagać zespołowi w rozwoju. Carlos jest prawdziwym profesjonalistą. Z przyjemnością się z nim współpracuje. W tym roku będziemy nadal cieszyć się z niego. Wszyscy życzymy mu powodzenia w kolejnym etapie jego kariery, kiedy odejdzie z McLarena”.

Źródło: informacja prasowa zespołu McLaren

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league