Michael Schumacher najbardziej wpływową osobą w historii Formuły 1

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Michael Schumacher, okazał się najbardziej wpływową osobą w całej historii Formuły 1 w głosowaniu fanów z okazji 70 lat istnienia cyklu Grand Prix F1.

Z okazji jubileuszu rozegrania pierwszego wyścigu Grand Prix F1 na torze Silverstone, Liberty Media zorganizowało ankietę, w której od 4 maja fani na całym świecie mogli decydować, kto miał największy wpływ na rozwój najbardziej prestiżowej dyscypliny w motorsporcie.

Ankieta była podzielona na cztery bloki: kierowcy, szefowie zespołów, innowatorzy oraz wpływowe osoby. Do każdej kategorii eksperci ze świata F1 przyporządkowali po osiem osób, które ich zdaniem przyczyniły się najbardziej do rozwoju dyscypliny.

Najlepszy w grupie kierowców okazał się wymieniony Michael Schumacher, który w swojej kategorii wyprzedził Juana Manuela Fangio. Wśród szefów zespołów zwyciężył Enzo Ferrari, który pokonał obecnego szefa FIA Jeana Todta. Wśród innowatorów fani wybrali Gordona Murray’a, który przyczynił się do dominacji McLarena w F1 na przełomie lat 80. i 90. minionego wieku. Wśród osób wpływowych bezdyskusyjnie zwyciężył były szef Formuły 1 Bernie Ecclestone.

W finale, który rozstrzygnął się 13 maja, głosujący jednoznacznie stwierdzili, że to najbardziej utytułowany kierowca w historii Formuły 1 jest najbardziej wpływową osobą, od początku istnienia cyklu Grand Prix.

Michael Schumacher w drodze po zwycięstwo w głosowaniu fanów wyprzedził następujące osoby:

  • Niki Lauda (56% - 44%)
  • Ayrton Senna (52% - 48%)
  • Juan Manuel Fangio (72% - 28%)
  • Enzo Ferrari (54% - 46%)
  • Bernie Ecclestone (61% - 39%)

Sylwetkę Michaela Schumachera wraz z jego osiągnięciami przybliżamy w artykule „Wielcy mistrzowie: Michael Schumacher".

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league