Grand Prix Monako 2021 nie będzie kolidować z Indianapolis 500

Automobilklub Monako ogłosił plany związane z organizacją przyszłorocznych wyścigów na torze ulicznym w Monte Carlo. Po raz pierwszy od 2005 roku runda Formuły 1 nie będzie kolidować z wyścigiem Indianapolis 500.

ACM zamierza zorganizować trzy wydarzenia w przeciągu jednego miesiąca – Grand Prix Historyczne odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2021, E-Prix Formuły E zaplanowano na sobotę, 8 maja, natomiast Grand Prix Formuły 1 będzie rozgrywane w weekend 20-23 maja.

„Zorganizowanie trzech wyścigów w przeciągu miesiąca będzie czymś nowym dla ACM” – powiedział komisarz generalny Christian Tornatore. „Logistyka będzie skomplikowana, ale możliwa do okiełznania. Ze względu na nowe ograniczenia, będziemy musieli rozpocząć budowę toru wcześniej niż zwykle, pod koniec lutego, a nie 15 marca”.

Przyszłoroczny wyścig Indianapolis 500 odbędzie się 30 maja. Jeżeli inny wyścig Formuły 1 nie zostanie zaplanowany w tym terminie, będzie to pierwszy taki przypadek od 2003 roku, gdy mistrzostwa świata nie będą w bezpośrednim konflikcie z największym jednodniowym wydarzeniem sportowym świata.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej ACM

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league