Renault rozmawia z Bottasem?

Według niemieckiego Motorsport-Total, Cyril Abiteboul miał kontaktować się z menadżerem Valtteriego Bottasa, Didierem Cotonem.

Jak twierdzą niemieckie źródła, to właśnie Fin ma się znajdować na czele listy życzeń szefa francuskiej ekipy i to on jest brany pod uwagę jako kierowca na sezon 2021. W kolejce mają być także Nico Hülkenberg oraz Fernando Alonso, który według francuskich źródeł już ma podpisany kontrakt wstępny z zespołem.

Odejście Sebastiana Vettela z Ferrari spowodowało szereg ruchów, które wywołały efekt domina w składach na sezon 2021. Niemiecki kierowca Ferrari jest przymierzany obecnie do Mercedesa-AMG, właśnie w miejsce Bottasa, jednak jak przyznał Toto Wolff, pierwszeństwo mają George Russell oraz Esteban Ocon.

„Musimy pozostać wierni naszej linii. Lojalność jest czymś niezwykle ważnym, częścią naszych wartości. Jesteśmy lojalni wobec naszych obecnych kierowców i nie chcemy negocjować w czasie, kiedy sezon jeszcze się nie zaczął” – powiedział Toto Wolff.

Gdyby Bottas miał zmienić zespół, byłaby to zaledwie druga taka sytuacja w jego dotychczasowej karierze kierowcy F1 – po debiucie dla Williamsa w 2012 roku, Fin przeniósł się do Mercedesa-AMG po odejściu Nico Rosberga z końcem 2016 roku.

Źródło: f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league