Renault zostaje w Formule 1

Zespół Renault potwierdził, że dzięki decyzji o wprowadzeniu limitu wydatków i zmianie przepisów podjęto decyzję o kontynuacji swojej działalności w Formule 1, ucinając tym samym spekulacje co do możliwości przejęcia stajni z Enstone przez zewnętrzny podmiot.

W środę Światowa Rada Sportów Motorowych zatwierdziła szereg zmian w F1, wliczając w to limit wydatków, który został ustawiony na 145 milionów dolarów na sezon 2021, jak również budżet aerodynamiczny, który ma dotyczyć ilości pracy spędzonej w tunelu. Ma on być wyliczany na podstawie pozycji w klasyfikacji konstruktorów poprzedniego sezonu.

Renault powróciło jako zespół fabryczny do Formuły 1 w 2016 roku, ale do tej pory nie odniosło dużego sukcesu. Co więcej, ekipa straci w przyszłym sezonie Daniela Ricciardo, który odejdzie do McLarena, zaś sam zespół z Woking zamieni jednostki napędowej Renault na Mercedesa. Tym samym Renault pozostaje na razie bez klientów w stawce.

Sama spółka ostatnio ogłosiła redukcję 15 tysięcy miejsc pracy na całym świecie z powodu pandemii COVID-19 jako część oszczędności, które mają sięgnąć dwóch miliardów euro.

Mimo to, pełniąca obowiązki dyrektora naczelnego firmy Clotilde Delbos ujawniła podczas internetowej prezentacji, że Renault zamierza pozostać w Formule 1.

„Powiedzieliśmy to publicznie i potwierdzamy, że zamierzamy zostać w Formule 1. Wieści o nowych przepisach oraz limicie wydatków są pod względem inwestycyjnym dobre dla nas, ponieważ mieliśmy mniej inwestycji w tym obszarze niż niektórzy z naszych rywali, którzy wydawali dużo pieniędzy. Formuło 1, jesteśmy tu i zostajemy” – powiedziała Delbos.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league