Monza przedłuża kontrakt na organizację GP Włoch do 2025 roku

Burmistrz Monzy poinformował, że tor Monza przedłużył umowę na organizację wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Włoch, wliczając teraz sezon 2025.

W ubiegłym roku włoski automobilklub uzgodnił i podpisał pięcioletni kontrakt, obejmujący lata 2020-2024. Tym razem w przededniu potwierdzenia nowego kalendarza Formuły 1 włoski automobilklub poinformował włodarzy toru Monza o przedłużeniu kontraktu o dodatkowy rok.

„Podczas gdy wiele torów musiało zrezygnować z powodu obaw dotyczących zagrożenia zdrowia, Monza zostanie. Formuła 1 postanowiła przedłużyć umowę z naszym torem zgodnie z przewidywaniami o jeden rok. Samochody wyścigowe będą rywalizować w świątyni prędkości co najmniej do 2025 roku” – powiedział Davie Allevi, burmistrz Monzy, podczas transmisji na żywo za pośrednictwem mediów społecznościowych skierowanej do mieszkańców.

Ponadto praktycznie potwierdzono, że w tym roku GP Włoch również się odbędzie, ale za zamkniętymi drzwiami. Zaplanowany termin to 6 września.

„Przedwczoraj otrzymałem oczekiwany telefon ze strony prezydenta automobilklubu włoskiego, Angelo Sticchi Damianiego, który potwierdził, że Grand Prix Włoch odbędzie się za zamkniętymi drzwiami 6 września”.

Źródło: corriere.it

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league