Silverstone otrzymało pozwolenie rządu UK na wyścigi F1

Jak informuje BBC Sport, Rząd Wielkiej Brytanii wydał pozwolenie na organizację dwóch wyścigów Formuły 1 na torze Silverstone.

Źródła bliskie F1 twierdzą, że padok Formuły 1 będzie zwolniony z obowiązku obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny dla osób przybywających zza granicy. Władze mistrzostw będą musiały przedstawić szczegółowy plan przemieszczania się i przeprowadzania aktywności, a także otrzymać na nie zgodę.

„Cieszymy się z wysiłków rządu, które pozwolą zapewnić, że elitarny sport może nadal działać, a także z ich wsparcia dla naszego powrotu do wyścigów. W nadchodzących tygodniach będziemy utrzymywać z nimi bliski dialog, przygotowując się do rozpoczęcia sezonu w pierwszym tygodniu lipca” – powiedział rzecznik F1.

W sobotę sekretarz kultury, Oliver Dowden, ogłosił, że wyścigi mogą zostać zorganizowany bez udziału kibiców, przestrzegając jednocześnie ściśle określonych warunków, a także zachowując dystans społeczny tam, gdzie to możliwe.

Najprawdopodobniej jutro (we wtorek) władze Formuły 1 zaprezentują harmonogram europejskiej części sezonu, który zostanie zainaugurowany dwoma wyścigami w Austrii. Pierwszy z nich odbędzie się 5 lipca, zaś drugi – 12 lipca. Następnie tydzień później padok ma przenieść się na Hungaroring na Grand Prix Węgier. Kolejnym przystankiem ma być właśnie Silverstone, które na początku sierpnia również ma zorganizować dwa wyścigi. W planach jest również przeprowadzenie rund w Hiszpanii, Belgii oraz we Włoszech.

Źródło: bbc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league