Belgia organizatorem wyścigu Formuły 1 do 2022 roku

Organizatorzy wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Belgii wynegocjowali przedłużenie swojego kontraktu, który kończył się w przyszłym sezonie, o dodatkowy rok.

W 2018 roku włodarze Spa-Francorchamps uzgodnili kontrakt, który obowiązywał do sezonu 2021 włącznie. Jako że tegoroczna runda ma odbyć się bez udziału kibiców, Belgia uzyskała roczne przedłużenie umowy, która teraz zakończy się w 2022 roku.

„Utrzymanie [tegorocznej] rundy było możliwe dzięki pracy oraz współdziałania rządu Walonii, toru Spa-Francorchamps, RACB [Royal Automobile Club of Belgium], FIA, ale też FOM, ponieważ to Grand Prix będzie organizowane poza bieżącą umową i bez wkładu finansowego Regionu Walońskiego” – powiedziała Vanessa Maes, dyrektor generalny GP Belgii.

„Ten nowy model pozwoli torowi Spa-Francorchamps, ważnemu narzędziu ekonomicznemu w Walonii, na pewne złagodzenie finansowych skutków tego historycznego kryzysu. Wynegocjowane warunki pozwalają również umocnić pozycję Grand Prix Belgii w kalendarzu Formuły 1, ponieważ zawierają przedłużenie obecnego kontraktu do 2022 roku”.

Spa-Francorchamps po raz pierwszy pojawił się kalendarzu F1 w swoim inauguracyjnym sezonie 1950, zaś jest stałym organizatorem Grand Prix Belgii od 1985 roku. Poza Spa, roczne przedłużenia kontraktów wynegocjowała również Monza oraz Węgry.

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league