Zanardi przeszedł drugą operację neurochirurgiczną

Jak poinformował Szpital Uniwersytecki w Sienie, Alessandro Zanardi został poddany drugiej operacji neurochirurgicznej po tym, jak tomografia komputerowa wykazała ewolucję w stanie Włocha i konieczne było przeprowadzenie zabiegu interwencyjnego.

Były kierowca Formuły 1 i CART, a także czterokrotny złoty medalista paraolimpijski 10 dni temu uczestniczył w wypadku na rowerze o napędzie ręcznym, zderzając się z ciężarówką. Włoch doznał obrażeń głowy oraz twarzy. Tego samego dnia został oddany pierwszej operacji neurochirurgicznej, zaś jego stan przez ten czas pozostawał ciężki, lecz stabilny.

W środę Szpital Uniwersytecki w Sienie wydał kolejny komunikat, w którym poinformował, że Zanardi przeszedł drugą operację po tym, jak badanie tomografem wykazało zmianę stanu Włocha i wymusiło konieczność przeprowadzenia zabiegu, który trwał dwie i pół godziny.

„Badanie wykazało zmianę stanu pacjenta, co spowodowało konieczność wykonania drugiej operacji neurochirurgicznej. Po zabiegu, który trwał dwie i pół godziny, Zanrdi został ponownie przeniesiony na oddział intensywnej terapii, gdzie pozostaje intubowany. Z punktu widzenia układu sercowo-oddechowego i metabolicznego jego stan pozostaje stabilny, zaś z perspektywy neurologicznej pozostaje poważny” – czytamy w wydanym oświadczeniu.

„Przeprowadzony zabieg był krokiem oczekiwanym przez zespół. Nasi specjaliści będą każdego dnia oceniać rozwój sytuacji. W porozumieniu z rodziną, następny komunikat zostanie wydany za około 24 godziny”.  

Źródło: ao-siena.toscana.it

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league