Red Bull i AlphaTauri z poprawkami jednostki napędowej Hondy

Jak poinformował serwis Formula1.com, zespoły Red Bull Racing oraz AlphaTauri otrzymają na wyścigi w Austrii pakiet poprawek do jednostki napędowej Hondy.

Red Bull na swoje domowe rundy na Red Bull Ringu zaplanował już wcześniej znaczące udoskonalenia aerodynamiki, a podczas dnia filmowego na Silverstone można było zauważyć poprawki do podłogi i przedniego skrzydła.

Wcześniejsze zamknięcie fabryk z powodu pandemii koronawirusa wpływało nie tylko na zespoły również na producentów jednostek napędowych. Część dostawców silników skorzystała jednak z przepisu umożliwiająca opóźnienie tej przerwy na późniejszy termin w tym roku.

„Wyjątek będzie dotyczył fabryk w krajach, w których prawo i/lub związki nakładają różne okresy zamknięcia. W takim przypadku te fabryki mogą zastąpić niektóre dni postoju okresem przerwy zdefiniowanymi lokalnymi przepisami” – brzmi Artykuł 21.10 regulaminu sportowego.

Z tego przepisu skorzystała Honda, która swoją siedzibę ma w japońskiej Sakurze. Producent opóźnił zamknięcie fabryk i zamierza wprowadzić przerwę tego lata, co oznacza, że zespół zajmujący się jednostką napędową mógł zająć się pracą nad silnikiem, a efekty tych działań mają być widoczne już w Austrii.

Ruch jest o tyle istotny, że zgodnie z przepisami technicznymi specyfikacja samochodu podczas pozostałej części sezonu będzie w większości zamrożona, zaś producenci będą mogli wprowadzić jedną poprawkę do MGU-K, systemu magazynowania energii oraz elektroniki sterującej. Oznacza to, że oprócz konieczności wymiany silnika na skutek awarii, przez ten sezon zespoły powinny prezentować raczej niezmieniony poziom wydajności względem swoich rywali.

Zgodnie ze źródłami w Hondzie, w jednostce napędowej udało się poprawić ogólną moc, ale też niezawodność. Na razie nie wiadomo jednak, jakie postępy poczynił Mercedes czy też Ferrari, jednak odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać już podczas najbliższych tygodni, podczas których na dobre wystartuje tegoroczny sezon Formuły 1. Początek rywalizacji już w najbliższą niedzielę dzięki wyścigowi o Grand Prix Austrii.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league