Red Bull składa protest przeciwko Mercedesowi

Red Bull Racing złożył oficjalny protest w sprawie wykrycia nieprawidłowości o podłożu technicznych w obu samochodach Mercedesa. Choć komunikat FIA tego nie przekazał, najprawdopodobniej chodzi o słynny już system DAS, który podczas przedsezonowych testów wzbudził sporo kontrowersji.

System DAS, czyli Dual Axis Steering, pozwala kierowcom Mercedesa skręcanie nie tylko w lewo lub w prawo, ale też wykonanie ruchu pchnięcia i ciągnięcia kierownicy. To pozwala na ustawienie kąta nachylenia przednich kół, co ma pozwolić na lepsze zarządzanie oponami w różnych częściach toru, a także generowanie mniejszego oporu.  

Zgodnie z zapowiedziami Mercedesa, Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas wykorzystali w piątek wspominany system, co spotkało się z niemal natychmiastową reakcją rywali. W komunikacie FIA możemy przeczytać, że Red Bull Racing złożył protest wobec Mercedesa w sprawie „złamania regulaminu technicznego Formuły 1, Artykułu 3.8 oraz 10.2.3 podczas drugiej sesji treningowej” na torze Red Bull Ring. W skrócie, przepisy te mówią o niedozwolonym ustawianiu zawieszenia podczas gdy samochód jest w ruchu.

Obaj kierowcy oraz przedstawiciele zespołu mają zjawić się przed oblicze sędziów o godzinie 19:10.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league