Hamilton jednak ukarany na starcie GP Austrii

Lewis Hamilton ostatecznie otrzymał karę cofnięcia na starcie GP Austrii o 3 pozycje za zignorowanie żółtych flag podczas końcówki sobotnich kwalifikacji na Red Bull Ringu.

Pierwotnie sędziowie stwierdzili, że Hamiltonowi pokazano sprzeczne sygnały świetlne w związku z żółtą flagą, którą wywołał Valtteri Bottas po wypadnięciu z toru w drugim sektorze podczas ostatnich chwil kwalifikacji, przez co Brytyjczyk miał zachować swoje drugie pole startowe.

Na mniej niż dwie godziny przed startem wyścigu, Red Bull złożył wniosek do sędziów o ponowne rozpatrzenie materiału w tej sprawie, dostarczając nowe dowody. Podczas ponownej analizy do dyspozycji był widok z kamery 360 stopni, który pokazał, że po lewej stronie toru w zakręcie 5 był zapalony panel na żółto, informujący o incydencie. Z tego względu Hamilton otrzymał karę cofnięcia o 3 pozycje i wystartuje z piątego pola za niezwolnienie w sektorze, w którym obowiązywała żółta flaga.

Tym samym z pole position wystartuje Valtteri Bottas, zaś na drugie pole awansuje Max Verstappen. Z trzeciej pozycji ruszy Lando Norris, a jako czwarty na starcie ustawi się Alexander Albon.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league