Fernando Alonso powróci do Formuły 1 w 2021 roku

Po dwóch latach przerwy, Fernando Alonso powróci do startów w Formule 1 od sezonu 2021. Hiszpan zostanie zespołowym partnerem Estebana Ocona w ekipie Renault, z którą w latach 2005-2006 wywalczył swoje oba tytuły w F1.

„Renault to moja rodzina, z którą mam przemiłe wspomnienia ze zdobycia dwóch tytułów mistrzowskich w Formule 1” – powiedział Alonso, który podpisał dwuletni kontrakt z Renault. „Patrzę jednak w przyszłość. Powrót do zespołu, który dał mi szansę rozpocząć moją karierę, a teraz pozwala mi wrócić na najwyższy poziom, napawa mnie dumą i ekscytacją. Moje zasady i ambicje pokrywają się z tymi zespołu. Postęp dokonany przez zimę uwiarygodnia cele na sezon 2022 i będę dzielić się moim doświadczeniem ze wszystkimi, od inżynierów, poprzez mechaników, po zespołowych kolegów. Zespół chce oraz ma możliwości powrócić na podium, podobnie jak ja”.

Alonso odniósł 32 zwycięstwa w 314 startach w Formule 1. Od czasu swojego ostatniego triumfu w 2013 roku, Hiszpan podjął wiele innych wyzwań, zdobywając tytuł Długodystansowego Mistrza Świata, dwukrotnie wygrywając w 24h Le Mans czy walcząc o wygrane w Indianapolis 500 czy Rajdzie Dakar.

Startujący obecnie dla Renault Daniel Ricciardo przejdzie z końcem sezonu 2020 do McLarena, którego barwy Alonso reprezentował podczas swoich ostatnich lat w F1, a z którym pozostaje związany poprzez program IndyCar.

Źródło: renaultsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league