Mugello i Soczi przyłączone do kalendarza F1

Władze Formuły 1 ogłosiły daty dwóch kolejnych wyścigów w tegorocznym kalendarzu. Sezon 2020 został wydłużony do dziesięciu rund, a swoje pierwsze w historii Grand Prix będzie gościć włoski tor Mugello.

Wyścig o Grand Prix Toskanii został zaplanowany na 13 września i będzie jednocześnie 1000. wyścigiem Formuły 1 dla zespołu Ferrari. Dwa tygodnie później zaplanowano Grand Prix Rosji na torze w Soczi. Władze serii cały czas zapewniają, że tegoroczny kalendarz będzie składać się z 15-18 rund.

„Cieszymy się, że możemy ogłosić dołączenie do tegorocznego kalendarza Mugello oraz Soczi” – powiedział szef Formuły 1 Chase Carey. „Chcemy podziękować naszym partnerom za wsparcie w ostatnich tygodniach. Mieliśmy świetny początek sezonu w Austrii i nabieramy coraz większej pewności co do naszych planów na resztę sezonu”.

„Grand Prix Rosji to ważny moment naszego sezonu i nie możemy doczekać się ponownego przyjazdu do Soczi we wrześniu. Jesteśmy jednakowo podekscytowani pierwszym wyścigiem Formuły 1 na torze Mugello, co będzie jednocześnie 1000. wyścigiem Ferrari. Oba wyścigi będą ogromną zachętą dla fanów, którzy mogę spodziewać się kolejnych informacji na temat kalendarza w najbliższych tygodniach”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league