Leclerc z karą za przyblokowanie Kwiata w kwalifikacjach

Charles Leclerc otrzymał karę cofnięcia o 3 pozycje na starcie niedzielnego wyścigu o GP Styrii z powodu przyblokowania Daniiła Kwiata w kwalifikacjach.

Leclerc, który w czasówce nie przeszedł do Q3 i zajął 11. pozycję, podczas drugiej części kwalifikacji przyblokował będącego na szybkim okrążeniu Kwiata. Tym samym Monakijczyk wystartuje z 14. pola, zaś na jego karze skorzystają George Russell, Lance Stroll i sam Kwiat, którzy ustawią swoje samochody odpowiednio na 11., 12. i 13. polu startowym.

Kierowca Ferrari, podobnie jak Kimi Räikkönen, uniknął jednak kary za pozostanie na torze w momencie pojawienia się czerwonej flagi w Q1. Według sędziów kierowcy znajdowali się w takim miejscu, z którego nie był już możliwy bezpośredni zjazd do alei serwisowej i musieli jeszcze raz okrążyć Red Bull Ring.

Jednocześnie Sergio Pérez został ukarany za zignorowanie żółtych flag w zakręcie 3. Jak stwierdzili sędziowie, Meksykanin w momencie pokazania flag był już w strefie hamowania przed zakrętem 3, a dodatkowo na jego wyjeździe pokazywano mu panel zapalony na zielono, przez co nie był w stanie zwolnić bardziej, niż już to uczynił.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league