Renault oprotestowało samochody Racing Point

Renault złożyło oficjalny protest przeciwko ekipie Racing Point, a przedmiotem sporu są samochody ekipy z Silverstone, które w tym sezonie są bardzo podobne do ubiegłorocznych konstrukcji Mercedesa.

Bolidy Racing Point RP20 wzbudziły sporo kontrowersji już podczas przedsezonowych testów, kiedy się okazało, że spora część pojazdu jest dosłownie skopiowana z Mercedesa W10, jednak do tej pory brytyjski zespół bronił się twierdząc, że wszystko zostało zaprojektowane w ich fabryce.

Po Grand Prix Styrii, w którym Daniel Ricciardo (ósme miejsce) przegrał na mecie z Sergio Pérezem (szósta pozycja) i Lance Strollem (siódma lokata), Renault złożyło protest, w którym poddają w wątpliwość legalność tegorocznych bolidów Racing Point.  

Francuski zespół wskazał na konkretny przepis regulaminu sportowego, który zabrania korzystania z części i rozwiązań stworzonych przez inne zespoły. Zdaniem Renault, Racing Point może korzystać z wybranych elementów znajdujących się na liście, które nie zostały przez nich opracowane.

Renault wydało w tej sprawie krótkie oświadczenie: „Potwierdzamy, że zespół Renault DP World F1 Team zwrócił się do sędziów z wnioskiem o wyjaśnienie legalności Racing Point RP20. Nie mamy dalszego komentarza w tej sprawie, dopóki sędziowie nie podejmą decyzji”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league