Vettel rozmawia z Astonem Martinem

Jak donoszą niemieckie media, Sebastian Vettel może dołączyć do fabrycznego zespołu Astona Martina na sezon 2021 Formuły 1. Właściciel ekipy Lawrence Stroll miał zaproponować kontrakt czterokrotnemu mistrzowi świata.

Vettel odejdzie z Ferrari wraz z końcem sezonu 2020 i nie poinformował jeszcze o swoich planach na przyszłość. Mercedes-AMG ma wkrótce ogłosić przedłużenie kontraktu ze swoimi kierowcami, a Red Bull wyraźnie odcina się od wszelkich sugestii, co nie pozostawia Niemcowi wielu opcji.

Doniesienia na ten temat pojawiły się przy okazji niedzielnego Grand Prix Styrii. Jak skomentował sprawę były kierowca F1 Gerhard Berger, temat jest prawdopodobnie już zamknięty i wkrótce możemy spodziewać się dołączenia Vettela do zespołu znanego obecnie jako Racing Point.

Ekipa z Silverstone ma długoterminowy kontrakt z Sergio Pérezem, lecz przyszłość drugiego z kierowców – Lance’a Strolla – jest poddawana w wątpliwość. Kanadyjczyk zdobył swoje pierwsze punkty w tym sezonie podczas weekendu w Styrii, lecz plasuje się daleko za swoim zespołowym kolegą w klasyfikacji generalnej.

Źródło: sky.de

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league