Wynik Racing Point z GP Węgier również pozostanie prowizoryczny

Sędziowie uznali kolejny protest Renault przeciwko legalności samochodów Racing Point za zasadny i podkreślili, że wynik brytyjskiej ekipy, podobnie jak w przypadku GP Styrii, również pozostanie prowizoryczny.

Po ubiegłotygodniowym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Styrii Renault złożyło protest, który podważa zastosowane wloty hamulców w obu bolidach Racing Point. Dochodzenie w tej sprawie wciąż trwa, zaś jego wynik poznamy najprawdopodobniej przed Grand Prix Wielkiej Brytanii, które odbędzie się za dwa tygodnie.

Renault złożyło ten sam protest po wyścigu o GP Węgier. Racing Point potwierdziło, że używała tego samego rozwiązania również w niedzielę na Hungaroringu i z tego względu sędziowie uznali, że nie jest wymagane ponowne szczegółowe badanie wlotów powietrza, ponieważ dokonano tego już w Austrii.

W dzisiejszym wyścigu Lance Stroll zajął czwarte miejsce, zaś Sergio Pérez uplasował się na siódmej pozycji. Ich wyniki – podobnie jak te z GP Styrii – pozostaną prowizoryczne do czasu werdyktu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league