Haas ukarany, Magnussen traci jeden z punktów w Grand Prix Węgier

Kevin Magnussen został przesunięty z dziewiątej na dziesiątą pozycję w wynikach niedzielnego Grand Prix Węgier Formuły 1. Do rezultatu kierowcy Haas doliczono 10 sekund za skorzystanie z niedozwolonej pomocy podczas okrążenia formującego.

Zarówno Magnussen jak i jego zespołowy kolega Romain Grosjean zjechali do boksów na koniec okrążenia formującego w celu założenia opon na suchą nawierzchnię, na których przejechali cały dystans wyścigu. Omawiając decyzję przez radio, zespół postąpił jednak wbrew dyrektywie technicznej 011-17, wywodzącą się z wprowadzonych w 2016 roku i wielokrotnie modyfikowanych reguł komunikacji radiowej.

Sędziowie uznali, że była to niedozwolona pomoc wobec kierowców i zdecydowali o doliczeniu 10 sekund do ich rezultatów. W przypadku Magnussena oznacza to utratę dziewiątego miejsca na rzecz Carlosa Sainza Jr., a tym samym połowy swojego dorobku punktowego z niedzielnego wyścigu.

Sugeruje się, że zażalenie w tej sprawie wpłynęło do sędziów ze strony zespołu AlphaTauri, którego kierowca Daniił Kwiat również chciał zjechać do boksów na koniec okrążenia formującego, lecz ekipa nie mogła udzielić mu odpowiedzi.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league