Pérez z niejednoznacznym wynikiem testu na Covid-19

Sergio Pérez z zespołu Racing Point nie pojawił się na torze w czwartek, po tym jak wynik jego testu na koronawirusa był niejednoznaczny.

W ostatnim czasie wszyscy kierowcy oraz osoby pojawiające się na torze muszą przechodzić regularne testy na koronawirusa. Oprócz tego ich stan jest regularnie monitorowany. Dziś miała odbyć się konferencja prasowa, na której miał pojawić się Sergio Pérez i Lance Stroll, a niedawno zespół Racing Point ogłosił, że Meksykanina nie będzie dziś na torze, po tym jak otrzymany wynik testu nie był jednoznaczny.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami Pérez izoluje się od reszty ekipy oczekując na wynik drugiego testu, który powinien być znany w najbliższych godzinach. Jeśli jednak okaże się, że Pérez jest zarażony i nie będzie mógł wystartować w niedzielnym wyścigu to Racing Point ma w swoim składzie dwóch kierowców rezerwowych - Stoffela Vandoorne'a i Estebana Gutierreza. Jednak Belg ma w ten weekend obowiązki związane z występami w Formule E, więc najbardziej prawdopodobną opcja w razie nieobecności Péreza jest Gutierrez.

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league