Pérez nie wystartuje w GP Wielkiej Brytanii po pozytywnym wyniku testu na COVID-19

Formuła 1 poinformowała, że wynik drugiego testu na obecność koronawirusa u Sergio Péreza okazał się być pozytywny, przez co Meksykanin nie weźmie udziału w GP Wielkiej Brytanii.

Pérez został dzisiaj poddany kwarantannie po tym, jak regularny test wykazał niejednoznaczność w kwestii obecności koronawirusa. Natychmiast przeprowadzono drugi test, który wyszedł pozytywny. Kierowca Racing Point tym samym nie wystartuje w wyścigu F1 na Silverstone i będzie teraz podążał wytycznych brytyjskich.

Ponadto, dzięki współpracy organizatorów GP Wielkiej Brytanii, lokalnych władz zdrowotnych oraz delegata FIA odpowiedzialnego za COVID-19, kwarantanną objęto wszystkie osoby z najbliższego kontaktu. Według informacji, osoby te już wcześniej w czwartek samodzielnie poddały się izolacji.

Na razie nie potwierdzono, kto zastąpi Meksykanina w ten weekend podczas wyścigu Formuły 1 na Silverstone. Wśród kandydatów wymieniało się Estebana Gutierreza oraz Stoffela Vandoorne’a, jednak ten drugi ma teraz obowiązki związane z występem w restarcie sezonu Formuły E w Berlinie.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league