Hülkenberg zastępuje Péreza na Silverstone

Były zwycięzca wyścigu 24h Le Mans Nico Hülkenberg weźmie udział w weekendzie Grand Prix Wielkiej Brytanii Formuły 1. Niemiec zastąpi na torze Silverstone Sergio Péreza, zmuszonego do opuszczenia rundy w następstwie pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

„Byłem w drodze na tor Nürburgring, gdy zadzwonił Otmar [Szafnauer]” – powiedział Hülkenberg. „To było mniej niż 24 godziny temu, więc to dosyć surrealistyczne doświadczenie. Lubię jednak porządne wyzwania, a to z pewnością takim jest. To oczywiście trudna sytuacja dla Racing Point oraz Checo. To mój kolega, były zespołowy partner i życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. Wejdę w jego buty i postaram się dać z siebie wszystko dla ekipy”.

Szef zespołu Racing Point Otmar Szafnauer dodał: „Znalezienie zastępstwa dla Sergio w tak krótkim czasie nie było łatwym zadaniem, ale w Nico mamy fantastycznego zastępcę, kto bardzo dobrze zna zespół. Z pewnością rzucamy go na głęboką wodę, ale szybko się uczy i jestem pewien, że nie potrwa długo, zanim nabierze rozpędu”.

Hülkenberg ostatni raz ścigał się dla zespołu Racing Point w 2016 roku, po czym trzy kolejne lata spędził w Renault, by ostatecznie znaleźć się w tym sezonie poza stawką Formuły 1. Niemiec ma na swoim koncie 177 startów i jedno pole position.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league