Bottas pozostaje w Mercedesie na kolejny rok

Fabryczny zespół Mercedesa-AMG ogłosił przedłużenie kontraktu z Valtterim Bottasem na sezon 2021 Formuły 1. Będzie to piąty sezon Fina w ekipie niemieckiego producenta. Dotychczasowa współpraca przyniosła 8 zwycięstw i 12 pole position.

„Bardzo się cieszę, że pozostanę z Mercedesem na 2021 rok i wspólnie będziemy pracować na dalsze sukcesy” – powiedział Bottas. „Dziękuję wszystkim w zespole oraz całej rodzinie Mercedesa za ich nieustanne wsparcie i wiarę we mnie. Jestem dumny, że w przyszłym roku dalej będę reprezentować ten wspaniały zespół i trójramienną gwiazdę”.

Bottas rozpoczął ten sezon od zwycięstwa i zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej: „W ostatnich latach chodziło o robienie stałych postępów i pracę nad wszystkimi aspektami mojej jazdy. Jestem przekonany, że nigdy nie byłem tak mocny jak teraz, ale zawsze mogę podnieść poprzeczkę. W Mercedesie wyznają tę samą filozofię – zawsze dążą do poprawy i są głodni sukcesów”.

Od czasu dołączenia do ekipy w 2017 roku, największym rywalem Fina był jego zespołowy kolega Lewis Hamilton: „Od kiedy pokochałem F1 jako dzieciak, moim marzeniem było zostać mistrzem świata. Walczę ot o w tym sezonie, a pozostanie w Mercedesie daje mi największe szanse na walkę także w przyszłym roku. Jesteśmy w środku skróconego sezonu i chcę dać z siebie wszystko w każdym wyścigu. Przebita opona przeszkodziła w mojej walce z Lewisem, ale jestem zdeterminowany, aby w ten weekend być jeszcze silniejszym”.

Bottas przyczynił się do zdobycia przez Mercedesa trzech ostatnich tytułów w klasyfikacji konstruktorów Formuły 1.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Daimlera

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league