Ocon z karą cofnięcia za blokowanie Russella w kwalifikacjach

Esteban Ocon otrzymał karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix 70-lecia. Francuz dopuścił się przyblokowania George’a Russella podczas pierwszej części kwalifikacji na Silverstone.

Podczas Q1 Russell znajdował się na okrążeniu pomiarowym i dojechał do zakrętu nr 5. Na jego wyjeździe na prostą Wellington napotkał na znacznie wolniej jadącego Ocona, który był na okrążeniu wyjazdowym i był w trakcie wyprzedzania Antonio Giovinazziego, który z kolei był na kółku zjazdowym. W efekcie Ocon jechał wolno na linii wyścigowej. Przyblokował on w ten sposób Russella, który po tym incydencie musiał zrezygnować ze swojej próby. Sędziowie zauważyli, że Ocon został informowany o znajdującym się przed nim Giovinazzim, lecz nie wspomniano o nadjeżdżającym Russellu aż do ostatniej chwili.

W efekcie, na Ocona nałożono karę cofnięcia o 3 pola startowe i do jutrzejszego wyścigu F1 na Silverstone wystartuje z 14. pozycji. Ponadto do jego superlicencji dopisano 1 punkt karny. Na karze dla kierowcy Renault skorzystają Sebastian Vettel, Carlos Sainz Jr oraz Romain Grosjean, którzy przesuną się w górę stawki.

Zespołowy kolega Ocona – Daniel Ricciardo – awansował do Q3, gdzie na pośrednich oponach wywalczył piąte pole startowe. Z pole position wystartuje Valtteri Bottas, który pokonał Lewisa Hamiltona, a z trzeciej pozycji ruszy Nico Hülkenberg.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league