Williams sprzedany amerykańskim inwestorom

Zespół Formuły 1 Williams ma nowego właściciela. Brytyjska ekipa została przejęta przez prywatną firmę inwestycyjną Dorilton Capital z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

„Cieszymy się, że zainwestowaliśmy w Williamsa i jesteśmy bardzo podekscytowani potencjałem biznesowym” – powiedział prezes Dorilton Capital Matthew Savage. „Wierzymy, że jesteśmy doskonałym partnerem, ze względu na nasz elastyczny i cierpliwy styl inwestowania, który pozwoli zespołowi skupić się na swoim celu, jakim jest powrót na czoło stawki. Nie możemy doczekać się współpracy z ekipą i dokładnej analizy biznesowej, która zdecyduje kierunku podejmowanych inwestycji. Fabryka w Grove to światowej klasy ośrodek i nie mamy żadnych planów przeprowadzki”.

Grupa Williamsa zaczęła rozważać sprzedaż zespołu po tym, jak zanotowała w poprzednim roku ponad 10 milionów funtów straty. Wynikiem analizy strategicznej było znalezienie kupca w postaci firmy, która specjalizuje się w restrukturyzacji średniej wielkości biznesów. Transakcję ogłoszono zaledwie trzy dni po tym, jak Williams podpisał nowe porozumienie Concorde, zobowiązujące do startów w Formule 1 na kolejne pięć lat.

„Ta transakcja otwiera następny rozdział historii Williamsa w Formule 1” – dodał szef Williamsa Mike O’Driscoll. „To ekscytujący okres dla sportu, a firma zakończyła analizę strategiczną i z radością ogłasza sprzedaż Dorilton Capital, co stanowi znakomity rezultat dla udziałowców i gwarantuje długoterminową przyszłość firmy”.

Sprzedaż Williamsa odbyła się za jednomyślną zgodą rady nadzorczej, w tym założyciela ekipy Franka Williamsa. Wartość transakcji nie jest znana, lecz według informacji giełdowych wyniosła około 136 milionów funtów.

Źródło: williamsf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league