Renault wycofało odwołanie od decyzji w sprawie Racing Point

Zespół Renault poinformował, że wystąpił o wycofanie swojej apelacji od decyzji sędziów w związku z formą ukarania Racing Point za użycie niezgodnych z regulaminem sportowym wlotów powietrza do hamulców.

Francuska stajnia była inicjatorem całej akcji wymierzonej przeciwko Racing Point. Tuż po Grand Prix Styrii przedstawiciele ekipy złożyli protest wobec wlotów powietrza do hamulców brytyjskiego zespołu, a takie wnioski ze strony Renault pojawiały się również przy okazji kolejnych dwóch wyścigów. Tuż przed Grand Prix 70-lecia FIA poinformowała o ukaraniu Racing Point odjęciem 15. punktów z klasyfikacji konstruktorów, a także nałożeniem kary finansowej w wysokości 400 tysięcy euro.

Ta decyzja nie spodobała się części zespołom, lecz finalnie tylko Renault i Ferrari postanowiły odwołać się od tej decyzji do Międzynarodowego Trybunału Apelacyjnego FIA, która miała w ciągu tygodni zająć się sprawą i przedstawić ostateczny werdykt. Co zaskakujące, na niecały tydzień przed Grand Prix Belgii Renault poinformowało, że wycofało apelację.

„Renault DP World F1 Team potwierdza, że wystąpiło o wycofanie odwołania od decyzji sędziów w związku z wlotami powietrza do hamulców [w samochodach] BWT Racing Point F1 Team” – czytamy w oświadczeniu Renault.

„Poza decyzjami, sporne kwestie były kluczowe dla integralności Formuły 1, zarówno w obecnym sezonie, jak i w przyszłości. Intensywna i konstruktywna praca między FIA, Renault DP World F1 Team i wszystkimi interesariuszami Formuły 1 doprowadziła jednak do konkretnych postępów w ochronie oryginalności sportu poprzez zmiany w przepisach sportowych i technicznych planowanych na sezon 2021, potwierdzając wymagania dotyczące klasyfikacji jako konstruktor”.

„Osiągnięcie tego strategicznego celu w kontekście nowego porozumienia Concorde było naszym priorytetem. Kontrowersje związane z początkiem tego sezonu powinniśmy zostawić za sobą, ponieważ musimy skupić się na dalszej części intensywnych i wyjątkowych mistrzostw”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Renault Sport

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league