Nissany pojedzie w pierwszym treningu GP Włoch

Kierowca rezerwowy Williamsa Roy Nissany po raz drugi w tym sezonie zasiądzie za kierownicą FW43, tym razem podczas pierwszej sesji treningowej Grand Prix Włoch.

25-letni Izraelczyk ponownie skorzysta z samochodu należącego do George’a Russella. Podobnie jak poprzednio, na przednim skrzydle bolidu znajdzie się logo Start-Up Nation. Według Williamsa, praca Nissaniego skupi się na wydajności tylnego skrzydła, a także sprawdzeniu kilku innych elementów testowych. Z kolei sam Nissany z niecierpliwością czeka na drugi występ w samochodzie F1.

„Po świetnej sesji w Barcelonie nie mogę się doczekać jazdy na torze Monza. Ten legendarny tor jest jednym z moich ulubionych, ponieważ to tutaj odniosłem pierwsze zwycięstwo w single-seaterach” – powiedział Nissany.

„Jestem pewien, że będzie to emocjonalny dzień, ale jak zawsze włączę swój tryb robota, aby mieć pewność, że będę w pełni skoncentrowany na wykonaniu pracy dla zespołu. Podczas tego pierwszego treningu będę dysponował już większym doświadczeniem, większą pewnością siebie i przed wskoczeniem do samochodu czuję się jeszcze lepiej niż kiedykolwiek. Oczywiście w tym tygodniu po Spa wykonamy więcej przygotowania w symulatorze. Bardzo chcę wsiąść do samochodu i zwolnić łopatkę sprzęgła”.

Nissany zasiądzie za kierownicą bolidu F1 w najbliższy piątek o 11:00, a sesja zakończy się o 12:30. Z kolei o 12:55 będzie już musiał być gotowy, aby wrócić do swojej regularnej Formuły 2. Podczas ostatniej rundy w Spa sięgnął on po największy wynik w tej serii, zajmując ósme miejsce w sobotnim wyścigu głównym.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league