Nissany pojedzie w pierwszym treningu GP Włoch

Kierowca rezerwowy Williamsa Roy Nissany po raz drugi w tym sezonie zasiądzie za kierownicą FW43, tym razem podczas pierwszej sesji treningowej Grand Prix Włoch.

25-letni Izraelczyk ponownie skorzysta z samochodu należącego do George’a Russella. Podobnie jak poprzednio, na przednim skrzydle bolidu znajdzie się logo Start-Up Nation. Według Williamsa, praca Nissaniego skupi się na wydajności tylnego skrzydła, a także sprawdzeniu kilku innych elementów testowych. Z kolei sam Nissany z niecierpliwością czeka na drugi występ w samochodzie F1.

„Po świetnej sesji w Barcelonie nie mogę się doczekać jazdy na torze Monza. Ten legendarny tor jest jednym z moich ulubionych, ponieważ to tutaj odniosłem pierwsze zwycięstwo w single-seaterach” – powiedział Nissany.

„Jestem pewien, że będzie to emocjonalny dzień, ale jak zawsze włączę swój tryb robota, aby mieć pewność, że będę w pełni skoncentrowany na wykonaniu pracy dla zespołu. Podczas tego pierwszego treningu będę dysponował już większym doświadczeniem, większą pewnością siebie i przed wskoczeniem do samochodu czuję się jeszcze lepiej niż kiedykolwiek. Oczywiście w tym tygodniu po Spa wykonamy więcej przygotowania w symulatorze. Bardzo chcę wsiąść do samochodu i zwolnić łopatkę sprzęgła”.

Nissany zasiądzie za kierownicą bolidu F1 w najbliższy piątek o 11:00, a sesja zakończy się o 12:30. Z kolei o 12:55 będzie już musiał być gotowy, aby wrócić do swojej regularnej Formuły 2. Podczas ostatniej rundy w Spa sięgnął on po największy wynik w tej serii, zajmując ósme miejsce w sobotnim wyścigu głównym.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league