Williams ogłosił nowy skład zarządu po odejściu rodziny

Williams Grand Prix Engineering poinformował o powołaniu nowego składu zarządu po odejściu rodziny Williams od kierowania zespołem Formuły 1.

W czwartek rano ogłoszono, że rodzina Williamsa, wliczając w to założyciela zespołu Sir Franka Williamsa oraz zastępcę szefa zespołu Claire Williams, zrezygnuje z kierowania stajnią Formuły 1 już po najbliższym wyścigu o Grand Prix Włoch. Ma to oczywiście związek z kupieniem całego zespołu przez Dorilton Capital, co potwierdzono w ubiegłym miesiącu.

Jeszcze tego samego dnia zespół wydał kolejne oświadczenie, w którym poinformowano o powołaniu trzyosobowego zespołu dyrektorów. Dwóch z nich są wysoko postawionymi członkami Dorilton Capital. Mowa o Matthew Savage, prezesie Matthew Savage, a także o Darrenie Fultzie, który jest dyrektorem generalnym funduszu inwestycyjnego. Obaj wcześniej działali w rodzinie Rothschildów, jak również odegrali rolę w założeniu Dorilton w 2009 roku.

Do nich dołączy James Matthews, który jest prezesem Eden Rock Group. W przeszłości był on z kolei kierowcą wyścigowym i wygrał brytyjskie mistrzostwa Formuły Renault oraz Formuły Renault Eurocup w 1994 roku, by następnie skupić się na karierze handlowej.

„Nowy zarząd uznaje i docenia znaczenie zachowania dziedzictwa i kultury Williamsa i będzie nadal współpracować z zespołem wyższego szczebla kierowniczego w celu wykorzystania możliwości zespołu, aby przywrócić go do konkurencyjnej rywalizacji w wyścigach” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Dorilton Capital już wcześniej zapowiedział, że zachowa nazwę zespołu Williams, a ponadto nie planuje przeniesienia siedziby z Grove. Nie ogłoszono jeszcze, kto stanie na czele samego zespołu Formuły 1 po odejściu Claire Williams po wyścigu na torze Monza. Zaznaczono jednak, że kwesta ta będzie wyjaśniona przed Grand Prix Toskanii na Mugello, które odbędzie się już za tydzień.

Źródło: williamsf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league