Pérez odejdzie z Racing Point po tym sezonie

Sergio Pérez ogłosił, że po zakończeniu obecnego sezonu pożegna się z zespołem Racing Point, a jednocześnie potwierdził, że na chwilę obecną nie ma alternatywnego planu, który pozwoliłby mu na pozostanie w Formule 1.

Od pewnego czasu wiadomo, że w przyszłym roku Racing Point przekształci się w Aston Martina. Równie długo mówiło się również o składzie kierowców tej ekipy. Ze względu na to, że obecnie na czele Racing Point stoi Lawrence Stroll, to pozostanie Lance’a Strolla wydawało się być pewne. Z drugim fotelem mocno łączony był z kolei Sebastian Vettel, który odejdzie z Ferrari po tym sezonie. Wywołało to spekulacje dotyczące tego, czy faktycznie Vettel trafi do Aston Martina i kogo zastąpi.

W środę przed Grand Prix Toskanii Pérez za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdził, że po zakończeniu obecnego sezonu zakończy współpracę z Racing Point.

„Cześć wszystkim. W życiu wszystko ma swój początek i swój koniec. Po siedmiu wspólnie spędzonych latach, mój czas w zespole dobiegnie końca wraz z ukończeniem obecnego sezonu” – napisał Pérez w wydanym oświadczeniu.

„To boli, ponieważ w ciężkich czasach wspierałem zespół; udało nam się pokonać przeszkody i jestem dumny z ocalenia miejsc pracy wielu moich kolegów. Pozostawię wspomnienia z przeżytych świetnych wspólnych chwil, przyjaźni oraz satysfakcji z tego, że zawsze dawałem z siebie wszystko”.

„Do końca życia będę wdzięczny za szansę daną mi przez Vijay’a Mallya, który uwierzył we mnie w 2014 roku i pozwolił mi na kontynuację kariery w F1 w Force India. Obecnej administracji, na czele której stoi Lawrence Stroll, życzę nic innego, tylko wszystkiego najlepszego na przyszłość, zwłaszcza przy nadchodzącym projekcie Aston Martin”.

„Nie mam planu B. Moim zamiarem jest kontynuacja rywalizacji [w Formule 1], ale będzie to uzależnione od znalezienia projektu, który motywuje mnie do dalszego dawania z siebie 100 procent na każdym okrążeniu. Chciałbym podziękować każdemu z was, którzy byli ze mną przez te 10 lat. Mojej rodzinie, która zawsze była tu, aby wspierać, niezależnie od okoliczności. Wszystkim sponsorom, którzy wierzyli w mój projekt, moim pracownikom, ale przede wszystkim Bogu, który zesłał mi możliwość odbycia tej niesamowitej przygody zwanej F1”.

„Mam nadzieję, że niedługo przekażę wam dobre wieści, ale na razie cieszmy się wspólnie najbliższymi wyścigami”.

Pérez dołączył do ekipy z Silverstone w 2014 roku przed swoim czwartym sezonem w Formule 1. Od tej pory był stałą częścią ekipy. W tym czasie pięciokrotnie stawał na podium. W 2019 roku podpisał z Racing Point kontrakt na 3 lata, który miał obowiązywać do końca sezonu 2022.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league