Sebastian Vettel kierowcą Aston Martin F1 od sezonu 2021

Sebastian Vettel podpisał wieloletni kontrakt z zespołem Aston Martin, który od sezonu 2021 będzie startował w Formule 1 w miejsce Racing Point.

Po wczorajszym ogłoszeniu przez Sergio Peréza, że ten z końcem sezonu odchodzi z zespołu Racing Point, praktycznie było wiadomo, że jego miejsce zastąpi Sebastian Vettel, który był faworytem do objęcia fotela kierowcy brytyjskiego zespołu od sezonu 2021. Dziś ta informacja się potwierdziła. Wszyscy w Silverstone są bardzo podekscytowani tą wiadomością. Sebastian jest sprawdzonym mistrzem i ma mentalność zwycięstwa, która pasuje do naszych własnych ambicji w przyszłości jako zespołu Aston Martin F1” - powiedział szef zespołu Racing Point Otmar Szafnauer.

W sobotnie lub niedzielne popołudnie Sebastian jest jednym z najlepszych na świecie i nie mogę wymyślić lepszego kierowcy, który pomógłby nam przenieść się w tą nową erę. Odegra znaczącą rolę w przeniesieniu tego zespołu do następnego poziom".

Ekscytacji z nowego wyzwania nie kryje sam kierowca, który po obecnym sezonie żegna się z zespołem Ferrari: „Cieszę się, że w końcu mogę podzielić się tą ekscytującą wiadomością o mojej przyszłości. Z dumą mogę powiedzieć, że zostanę kierowcą Astona Martina w 2021 roku” - powiedział czterokrotny mistrz świata.

„To dla mnie nowa przygoda z prawdziwie legendarną firmą samochodową. Byłem pod wrażeniem wyników, jakie zespół osiągnął w tym roku i wierzę, że przyszłość będzie wyglądać jeszcze jaśniej. Energia i zaangażowanie Lawrence'a [Stroll'a] w ten sport jest inspirujące i wierzę, że razem możemy stworzyć coś wyjątkowego. Wciąż kocham Formułę 1 i moją jedyną motywacją jest ściganie się na czele stawki. Robienie tego z Astonem Martinem będzie ogromnym przywilejem”.

 

Źródło: Informacja prasowa BWT Racing Point

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league