Domenicali zostanie nowym dyrektorem generalnym F1

Były szef zespołu Ferrari w Formule 1 Stefano Domenicali ma zostać nowym dyrektorem generalnym Formuły 1, przejmując tę rolę od Chase’a Carey’a.

Carey stał na czele F1 od momentu przejęcia sportu przez Liberty Media w 2017 roku. Oczekiwano jednak, że odejdzie ze swojej roli po podpisaniu przez zespoły nowego porozumienia Concorde. Jako że tę kwestię Formuła 1 ma już za sobą, według doniesień, wraz z końcem roku Carey ma przestać pełnić swoją rolę, a jego obowiązki przejmie Domenicali.

Domenicali był szefem zespołu Ferrari w latach 2008-2014, zastępując aktualnego prezydenta FIA Jeana Todta. Włoch po odejściu z ekipy z Maranello pracował w Audi, stając się CEO Lamborghini, jak również został szefem komisji FIA do spraw samochodów jednomiejscowych.

Jeszcze nie tak dawno z rolą szefa Formuły 1 wiązani byli między innymi Toto Wolff oraz Christian Horner. Według źródeł, w nowym porozumieniu Concorde widnieje jednak zapis, który zabrania czołowym osobom z zespołów przejęcia większej roli w F1 bez jednomyślnej zgody wszystkich ekip.

Chociaż sama umowa nie została jeszcze podpisana, zespoły miały otrzymać informację, według której Domenicali zastąpi Carey’a, zaś sam Carey pozostanie w Formule 1 w nieco innej roli po zakończeniu roku. W wyniku tej zmiany, zarówno FIA, jak i F1, będą rządzone przez byłych szefów Ferrari.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league