Alonso zaczyna pracę z Renault na sezon 2021

Fernando Alonso odwiedził kilka dni temu fabrykę Renault w Enstone, gdzie oficjalnie zainaugurowano prace na sezon 2021. Hiszpan w oficjalnych barwach francuskiego zespołu pojawił się w siedzibie Renault po niemal 10 latach.

Dwudniowa wizyta przebiegła pod znakiem mierzenia fotela, pracy w symulatorze, spotkania z inżynierami oraz odwiedzenia tunelu aerodynamicznego, gdzie trwają pracę nad nowym samochodem, który w sezonie 2021 wystartuje pod nazwą Alpine. Dwukrotny mistrz świata poleciał również do Paryża, skąd udał się do Viry, gdzie budowane są silniki do francuskich samochodów.

„Powrót do Enstone był bardzo miłym doświadczeniem, to był emocjonalne dni. Wiele rzeczy się zmieniło: jest nowy symulator, tunel aerodynamiczny został zmodyfikowany, ale kilka rzeczy jest takie same: te same biura, siłownia, z której korzystałem bardzo często...”

„To było jak pierwszy dzień w szkole z mnóstwem rzeczy do nauczenia się i przejścia dalej, ale był bardzo produktywny. Śledziłem program w symulatorze, przyzwyczajając się nieco do samochodu, testując wyposażenie - kiedy ostatni raz tu byłem, to symulator nie istniał! Potem miałem mierzenie fotela i spotkania z kluczowymi osobami, aby zrozumieć program na przyszły rok. Dopiero się wtedy rozkręcałem”.

Jak przyznał Hiszpan, ostatnie dobre wyniki zespołu napawają go optymizmem: „Ostatnie kilka wyścigów było bardzo ekscytujących do oglądania i nie mogę się doczekać powrotu do gry”.

Alonso będzie od teraz brał udział w pracach w symulatorze, pojawi się podczas wybranych weekendów wyścigowych na torze oraz będzie pomagać w innych aktywnościach zespołu, jeżeli ten wyrazi takie zapotrzebowanie: „Wydaje mi się, że pojawię się na kilku wyścigach, aby śledzić i zrozumieć filozofię zespołu i filozofię weekendu. Abu Zabi to pewniak, mam nadzieję, że przyjadę na Imolę, która jest blisko mojego domu w Szwajcarii i będę dostępny dla ekipy”.

Źródło: renaultsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league