Schumacher, Ilott i Szwarcman pojadą w treningu F1

Tak jak się tego można było spodziewać, juniorzy Ferrari wezmą udział w pierwszych treningach Formuły 1. Mick Schumacher i Calum Illot pojadą w pierwszym treningu przed Grand Prix Niemiec, a Robert Shwartzman w pierwszym treningu przed Grand Prix Abu Zabi.

Schumacher poprowadzi Alfę Romeo Antonio Giovinazziego, a Ilott samochód zespołu Haas Romaina Grosjeana, a w Abu Zabi Szwarcman poprowadzi Alfę. Zanim cała trójka pojawi się na torze, 30 września odbędą prywatny test na torze Fiorano, gdzie poprowadzą Ferrari SF71H z 2018 roku.

„To prawdziwy zaszczyt, że mogę po raz pierwszy wziąć udział w pierwszym treningu, zwłaszcza jeżeli mogę to zrobić z zespołem Haas F1 Team. To niesamowite mieć taką szansę na torze, który jest jednym z moich ulubionych – w 2015 roku to właśnie tam zdobyłem swoje pierwsze podium w mojej karierze. Nürburgring wiele dla mnie znaczy i jest to tor z prawdziwym dziedzictwem, więc świetnie, że będę miał tam swój pierwszy występ w Formule 1. Podziękowania dla całego zespołu Haas F1 i Akademii Młodych Kierowców Ferrari za danie mi tak wspaniałej okazji. To powinna być fajna zabawa i ekscytująca sprawa. Planuję jak najlepiej to wykorzystać; zdecydowanie nie mogę się doczekać” – powiedział kierowca UNI-Virtuosi Racing Callum Ilott.

Na torze w Niemczech pojawi się również Mick Schumacher, który już od dłuższego czas był przymierzany do wzięcia udziału w treningu Formuły 1: „Cieszę się, że mam szansę na udział w pierwszym treningu. Fakt, że mój pierwszy udział w weekendzie Formuły 1 będzie mieć miejsce przed moją domową publicznością na torze Nürburgring czyni ten moment jeszcze bardziej wyjątkowym. Chciałbym podziękować Alfie Romeo i Akademii Młodych Kierowców Ferrari za umożliwienie mi ponownego posmakowania Formuły 1 półtora roku po naszej wspólnej jeździe próbnej w Bahrajnie. Przez następne dziesięć dni mam się dobrze przygotowywać, aby móc jak najlepiej wykonać pracę dla zespołu i zdobyć cenne dane na weekend”.

Szwarcman dodał: „Bardzo się cieszę, że poprowadzę jutro samochód F1. Marzyłem o tym od dziecka. Wielkie podziękowania dla Ferrari za spełnienie tego marzenia i danie mi niesamowitej okazji. Chciałbym, żeby mój tata mógł to zobaczyć”.

Źródło: haasf1team.comsauber-group.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league