Ferrari zapowiada kolejne poprawki na Nürburgring

Po wprowadzeniu pewnych ulepszeń w Rosji, Ferrari zaplanowało kolejne poprawki do swojego samochodu na zbliżający się wyścig Formuły 1 o Grand Prix Eifel na niemieckim torze Nürburgring.

Na Sochi Autodrom Ferrari przygotowało poprawione tylne skrzydło oraz dokonało zmian w sekcjach bocznych i przedniej części nosa. Te ulepszenia miały wówczas na celu jedynie poprawę korelacji. Teraz jednak zapowiadany pakiet ma dać kierowcom ekipy z Maranello lepsze osiągi na Nürburgringu. Szef Ferrari Mattia Binotto powiedział jednocześnie, że wysokie szóste miejsce Charlesa Leclerca w GP Rosji było bardziej spowodowane charakterystyką toru, aniżeli już ówczesnymi poprawkami.

„Myślę, że [ten wynik] nie zależał od wprowadzonych poprawek. To nie jest powód. Bardziej chodziło o charakterystykę toru, więc miejmy nadzieję, że ponownie znaleźliśmy swego rodzaju konkurencyjność, która da obu kierowcom możliwość rywalizacji o lepsze pozycje w przyszłości. Będziemy mieć jeszcze kilka poprawek na Nürburgringu, jednak ponownie nie będą one duże. Mimo to nadal uważam, że jest to ważne dla naszych osiągów. [Poprawki] skupią się głównie na dyfuzorze z myślą o pozostałej części sezonu” – powiedział Binotto.

Jednocześnie szef Ferrari podkreślił, że jest zadowolony ze znalezienia dobrego kierunku rozwoju SF1000, z którym stajnia będzie startować również w przyszłym sezonie – to za sprawą pandemii koronawirusa, która opóźniła o rok wprowadzenie nowych przepisów technicznych.

„Myślę, że jest kilka pozytywów. Pierwszy z nich to wynik. Drugi z kolei to tempo w wyścigu, szczególnie u Charlesa. Seb [Vettel, który zajął 13. miejsce w GP Rosji] miał nieco problemów z ruchem na torze po starcie z tyłu stawki. Myślę jednak, że przynajmniej w porównaniu z ostatnimi wyścigami, ta runda była bardziej konkurencyjna. Przywieźliśmy kilka nowych części, które co prawda nie są dużym krokiem naprzód i które nie wystarczą, ale ważne jest, aby iść we właściwym kierunku przynajmniej przez pozostałą część sezonu”.

Ferrari obecnie zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 74. punktów, tracąc 25 oczek do najbliższego Renault. Wyścig F1 o Grand Prix Eifel odbędzie się 11 października.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league