Grand Prix Turcji jednak bez kibiców

Organizatorzy wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Turcji potwierdzili, że runda na Istanbul Park ostatecznie odbędzie się bez udziału kibiców na trybunach z powodu wzrostu liczby przypadków zachorowań na koronawirusa.

Pierwotnie zapowiadano, że nawet 100 tysięcy kibiców będzie mogło udać się na powracający do kalendarza F1 wyścig o GP Turcji, który zaplanowany jest na 13-15 listopada. W poniedziałek władze Stambułu potwierdzili jednak, że runda odbędzie się za zamkniętymi drzwiami, podobnie jak to miało miejsce w przypadku wyścigów Formuły 1 z pierwszej części sezonu.

„Podczas naszego sezonu kierowaliśmy się przede wszystkim względami bezpieczeństwa i to pozostaje naszym priorytetem. Nie mogliśmy doczekać się spotkania z tureckimi kibicami, ale sytuacja w kraju oznacza, że nie będzie to już możliwe, ale w pełni rozumiemy i szanujemy tę decyzję” – powiedział rzecznik F1.

Jak na razie na dwóch tegorocznych obiektach pojawiali się kibice. Pierwszym z nich było włoskie Mugello, które każdego dnia dopuszczało maksymalnie 3 tysiące fanów, zaś rosyjskie Sochi Autodrom umożliwiło wejście 30 tysięcy kibiców dziennie. Na nadchodzący wyścig o GP Eifel na Nürburgringu zaplanowane jest przybycie do 20 tysięcy osób, a ponadto oczekuje się wejście kolejnej grupy kibiców także podczas Grand Prix Portugalii w Portimão oraz Grand Prix Emilii-Romanii na torze Imola.

Źródło: skysports.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league