Tsunoda przetestuje samochód F1 z 2018 roku na torze Imola

Yuki Tsunoda otrzyma szansę od AlphaTauri na przetestowanie samochodu Formuły 1 z 2018 roku na torze Imola po Grand Prix Emilii-Romaii, a ponadto rozważana jest opcja udziału Japończyka w jednej z piątkowych sesji treningowych.

Tsunoda, który jest członkiem juniorskiego programu Red Bulla, pokazuje się z dobrej strony w Formule 2, gdzie zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców – ta pozycja przybliża go do uzyskania superlicencji niezbędnej do startów w F1.

W ubiegłym miesiącu Honda ogłosiła odejście z Formuły 1 po sezonie 2021, co zrodziło pytania dotyczące dalszej przyszłości Tsunody. Szef AlphaTauri Franz Tost stwierdził jednak, że Tsunoda wciąż znajduje się na celowniku Red Bulla, ponieważ decyzje w sprawie składu kierowców są oparte wyłącznie na talencie.

„Filozofia Red Bulla nie polega na sprowadzeniu kierowcy do AlphaTauri ze względów politycznych. Zawodnik przychodzi do AlphaTauri dzięki swoim sukcesom sportowym. Nie ma to nic wspólnego z decyzją Hondy. Yuki Tsunoda wykonuje fantastyczną robotę w F2, w której wygrał dwa wyścigi – jeden w Spa, jeden na Silverstone, a w Austrii w deszczowych warunkach przez długi czas prowadził, zaś z powodu problemu z radiem zajął drugie miejsce. Ma naturalną prędkość i umiejętności, a co do reszty, zobaczymy” – powiedział Tost w rozmowie z F1TV.

Tost dodał także, że AlphaTauri ma w planach wykonać wraz z Tsunodą „300-kilometorwy test [po Grand Prix] na torze Imola”. Wspomniany test zaplanowano na środę, 4 listopada. Dzięki testowi otrzyma podstawową superlicencję, która umożliwi mu na start w pierwszych treningach wyścigowego weekendu. Dodatkowo kolejnym etapem jest występ Tsunody w testach młodych kierowców w Abu Zabi po zakończeniu sezonu F1.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league